PRODEJ VLASŮ A PŘÍSLUŠENSTVÍ K PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ

Prodlužování vlasů

Prodlužování vlasů je připojování pravých vlasů s vlastními vlasy. Vlasy se přidělávají v podobě pramínků a jsou uchyceny co nejblíže k hlavě. Existuje několik metod, které se stále rozšiřují a každý si tak může vybrat tu, která mu bude nejvíc vyhovovat. O prodloužené vlasy je důležité se starat a pravidelně si je nechávat posunovat.

 

Metody prodlužování vlasů

Máme 3 nejvyužívanější metody prodloužení vlasů.

 

Prodlužování vlasů za pomocí keratinu.

Keratin patří k nejpoužívanější metodě prodlužování vlasů.

Aplikace probíhá tak, že se pramen vlasů zakončený keratinovým nehtíkem přiloží k vlastnímu pramínků vlasů a speciálními kleštěmi se spoj zahřeje cca na 150° a následně se vytvoří tenký váleček, který je velmi nenápadný a splývavý ve vlasech.

Po 2 – 3 měsících je nutností spoje posunout a opět obnovit. K šetrnému sundání pramenů je za potřebí kleštiček a někdy i rozpouštěcí vodičce.

Nevýhody – prameny vlasů se vždy musí zkrátit o starý spoj a tím se vlasy každé posunutí zkracují. Posunovaní vlasů a následné vyčesávání již vypadlých vlasů a zbytky keratinu může být pro někoho nepříjemné a u velmi jemných vlasů se vlasy mohou i potrhat. Posunutí vlasů je časově náročnější z důvodu vytvoření nových keratinových spojů.

 

Prodloužení vlasů pomocí ultrazvuku.

Tato metoda ještě není zcela rozšířená.

Metoda keratin za studena, je velmi podobná jak keratin za tepla, rozdíl je, že místo tepelných kleští se používá ultrazvukový přístroj. Aplikace probíhá zcela totožně s keratinovou metodou za tepla. Keratin za studena je díky ultrazvukovému záření k vlasům šetrnější.

Nevýhody – vzniklé spoje mají menší přilnavosti, nemusí být vždy zcela pevné. Tak jako u keratinu za tepla platí zkracování pramenů o celý spoj.

 

Prodlužování vlasů mechanické – micro ring.

Tato metoda je vhodná především pro ženy s pevnými nebo delšími vlasy. Jedná se o ekonomičtější variantu do budoucna, jelikož obnovování prodloužení není tak nákladné, jako například u keratinu. Pramínky se totiž při obnově o spoj nezkracují, jelikož spoj zde tvoří malý kovový kroužek.

Aplikace probíhá tak, že pramen zakončený malým válečem ve tvaru I se vsune do kroužku – micro ringu, který jsme speciálním háčkem navlékli na pramen vlasů. Jakmile je pramen vhodně umístěn v kroužku, kroužek kleštěmi stlačíme a tím mechanicky upevníme pramínek vlasů k vlasům. Tato metoda má velkou výhodu v rychlosti aplikace a pak i při následném posunutí.

Nevýhody – metoda není úplně vhodná na jemné vlasy, spoje jsou větší a viditelnější.