PRODEJ VLASŮ A PŘÍSLUŠENSTVÍ K PRODLUŽOVÁNÍ VLASŮ

Péče o vlasy

SEDMERO jak pečovat o prodloužené vlasy

Lidské vlasy jsou velmi citlivým a zcela jedinečným materiálem. Abyste předešli poškození vlasů nesprávnou údržbou a měly je stále krásné, lesklé a zdravé, doporučujeme naše návody na péči důkladně prostudovat.

 

Česání prodloužených vlasů

Vlasy důkladně pročesávejte vždy před každým mytím vlasů speciálním kartáčem na prodloužené vlasy.

Při česání je vhodné vlasy přidržovat u hlavy a spojů.

Mokré či vlhké vlasy nedoporučujeme česat. Zvláštní opatrnosti je třeba při česání mokrých vlasů odbarvených na blond nebo s tenčí strukturou (hodně jemné vlasy). Vlasy jsou po namočení pružné, mohly by se natáhnout a po opětovném smrštění mají sklon zůstat pokřivené. Tímto napružením se vlasová struktura poškodí, potrhá a může nastat výrazné cuchání vlasů.

K česání doporučujeme speciální kartáče či hřebeny pro prodloužené vlasy.

 

Mytí vlasů

  • Vlasy nedoporučujeme mýt min. 48 hodin po prodloužení, platí také u metody za studena.
  • Vlasy by měly být rozčesané, aby nedošlo k zacuchání.
  • Před mytím se doporučuje vlasy od kořínků ke konečkům rozčesat. Šampon nanášejte jedním směrem opět od kořínků ke konečkům.
  • Na vlasy prodloužené pomocí keratinových spojů se nesmí používat šampony s ovocnými složkami. Dále nelze používat přípravky obsahující alkohol (např: vody proti vypadávaní vlasů).
  • Vlasy myjte v záklonu. Eliminujete tím poškození vlastních vlasů. Při namočení jsou vlasy těžké a mohlo by se stát, že tíha prodloužených vlasů Vám potrhá/naruší Vaše vlasy. Následně aplikujte kondicionér, ale jen do délky a konců vlasů.
  • Po umytí jemně pomocí ručníku vymačkejte přebytečnou vodu a nechte vlasy přirozeně uschnout nebo lehce prosušte fénem na střední stupeň teploty.
  • Pokud fénujete vlasy, vždy doporučujeme aplikovat ochranný sprej před foukáním a žehlením a poté pomocí fénu šetrně vlasy vysušte, avšak doporučeno pouze chladnějším vzduchem… mějte na paměti, že vlasy fénované se rychleji vysušují a zkracuje se jejich životnost.
  • Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy, může dojít k zacuchání vlasů či utržení spojů vlivem zalehnutí vlasů a následného uškubnutí.
  • Vlasy je nutné hydratovat pomocí vhodných přípravků, například bezoplachovými séry, krémy, kůrami či olejíčky. Vaše péče o vlasy Vám prodlouží životnost a krásný vzhled vlasů.  

 
Hloubková péče o prodloužené vlasy

Prodloužené vlasy je vhodné jednou za čas (minimálně každý 1 měsíc) hloubkově regenerovat a hydratovat. Platí to hlavně pro blond odbarvené vlasy (ty můžete hloubkově regenerovat i častěji). Hloubkovou regeneraci potřebují i vlasy nebarvené, jelikož jsou nevyživované a jsou většinou dlouhé. Nejvíce regenerovat a hydratovat potřebují hlavně konečky.

 

Žehlení, kulmování a natáčení prodloužených vlasů

Prodloužené kvalitní vlasy můžete bez problému žehlit, kulmovat i natáčet. Dávejte při žehlení vlasů pozor na spoje vlasů, může se stát, že se např. žehličkou přiblížíte moc ke keratinovému spoji až ho roztavíte a může Vám to poškodit spojení a držitelnost prodloužených vlasů.

Před tepelnou úpravou doporučujeme používat ochranné přípravky na vlasy.

Vždy je vhodnější zvolit nižší stupeň, aby nedošlo k poškození vlasů. Pokud používáte tekuté přípravky před žehlením pro ochranu a lepší efekt, počkejte, až tyto přípravky zaschnou. Vlhké vlasy by se mohly natáhnout a poškodit.

 

Barvení, odbarvování a trvalení prodloužených vlasů

Vlasy je možné barvit, tónovat i odbarvovat. Barvení prodloužených vlasů provádíte vždy na vlastní riziko. Neneseme zodpovědnost za špatně nabarvené, odbarvené, tónované či jinak chemicky upravené vlasy. Zpracované vlasy se mohou po obarvení oslabit a následně mít i sklony k cuchání, vysušování, proto za tyto úkony prováděné na nezpracovaných vlasech není možné poskytnout záruku na životnost vlasů a jejich další chování.

Trvalou ondulaci provádíte vždy na vlastní riziko. U kvalitních vlasů ji lze provést bez problémů, ale opět zdůrazňujeme na Vaše riziko.

 

Plavání a saunování s prodlouženými vlasy

S kvalitními prodlouženými vlasy můžete chodit bez starostí plavat na bazén. Voda v bazénu kvalitní prodloužené vlasy nijak nepoškozuje. Vlasy si musíte akorát upravit do speciálního copu, protože jsou dlouhé a mohly by se spíše snáze při plavání a ve vířivce zacuchat. Můžete je buď splést jako copánek nebo zaplést do gumičkového culíku (špekáčku).

Voda v bazéně bývá chlorovaná a chlór není pro prodloužené vlasy prospěšný jedině v tom, že vysušuje vlasy. Než půjdete plavat do bazénu je vhodné na prodloužené vlasy nanést hodně masky na vlasy. Po plavání prodloužené vlasy umyjte, ošetřete, vyživte a hydratujte viz: mytí a výživa prodloužených vlasů.

Stejně tak je třeba zvýšené opatrnosti při plavání v moři, které vysušuje i naše vlastní vlasy, zvláště pak prodloužené, které je vhodné před slanou vodou a slunečním zářením více chránit, aby nedošlo k vysušení vlasů.

Sauna nemá žádný vliv na saunování.

 

Péče o prodloužené vlasy před spaním

Před spaním je vhodné prodloužené vlasy důkladně pročesat a zaplést do speciálního úpletu. Prodloužené vlasy se před spaním zapletou do copu nebo se svážou do gumičkového culíku (špekáček).

Neměla by jste chodit spát s mokrými a vlhkými vlasy.